Група продовженого дня


Тема: Піклуємось про власне життя та життя близьких
  Мета. Удосконалювати сформоване в дітей поняття про здоров’я та щастя як найважливішу умову щасливого життя; розвивати вміння самому здійснювати свої бажання; дати можливість упевнитися їм, що досягнення щастя залежить від їхніх особистих зусиль, виховати людяність, працьовитість; підвести учнів до висновків світоглядного характеру: життя — це невпинний рух і самовдосконалення.
Обладнання: картки із завданням, мішок щастя, роздатковий матеріал, асоціативний кущ, презентація, ноутбук, відеоролики про щастя.
Тип проведення комбінований
Вид проведення: діалог.
Епіграф
А для щастя треба зовсім небагато:
Сонце, зорі, небо і весела хата.
А у хаті рідні, друзі, мама й тато
Щоб любов і радість там жила крилата.
Щоб були стосунки в сім’ях добрі, щирі.
І зростали дітки в злагоді і мирі.
Хід заняття
І.Вступна частина
1. Актуалізація опорних знань учнів.
Вправа «Твоє життя»
  • Що є найдорожчим для людини?
Вихователь  пропонує учням  придумати ознаки до слова «життя» (щасливе, активне, веселе, бурхливе, красиве, повноцінне, творче, солодке, безрадісне, цікаве, нудне, трудове, важке тощо).
Після цього вихователь зображує на дошці два малюнки:
  • на павутинні написано слово «життя» і слова-ознаки: «пасивне, бездіяльне, розкішне, легке, порожнє, безжурне»;
  • на квітці написано слово «життя» і слова-ознаки: «справжнє, активне, змістовне, цілеспрямоване, благородне, чесне, творче, повноцінне, радісне, порядне».
  •  Діти, яке б життя вони обрали і чому?
 Відповіді дітей.
2.Заповіт матері Терези « життя – найвища цінність ».
Життя – це шанс. Скористайся ним.
Життя – це краса. Милуйся нею.
Життя – це мрія. Здійсни її.
Життя – це виклик. Прийми його.
Життя – це обов’язок. Виконай його.
Життя – це гра. Стань гравцем.
Життя – це цінність. Цінуй його.
Життя – це скарб. Бережи його.
Життя – це любов. Насолоджуйся нею.
Життя – це пісня. Доспівай її.
Життя – це удача. Шукай цю мить.
Життя таке чудове – не загуби його.
Це твоє життя! Бережи його!
3. Інтерактивна вправа «Подарунок»
Дітям роздаються картки з різними словами: «сонце, земля, джерело, ліс» тощо.    
  •  Скажи, Сонце (Джерельце, Земле...), що ти подаруєш для життя людині?».
Найвища в світі цінність – жити,
йти вдаль по вранішній росі,
Сміятись, плакати, любити,
І дивуватися красі.
Яке це щастя в світі жити?
І відчувати смак життя,
Сміятись, мріяти, радіти,
Й летіти в світле майбуття.
Яке це щастя в світі жити!
  • Діти, а що ми бажаємо один одному?
Відповіді……….
  • Як ви розумієте слово щастя?
Відповіді …….
3.Повідомлення теми заняття
Вихователь .
Темою нашої виховної  години буде: «Піклуємось про власне життя та життя близьких» Спробуємо з’ясувати «Що таке життя ? Від кого залежить турбота про власне життя? Як  потрібно турбуватися про життя близьких?
Відповіді учнів (випереджувальне завдання) учні надсилають вихователеві як повідомлення.
 ІІ.Основна частина.
Вступне слово вихователя
Сьогодні ми поговоримо про дуже важливу річ в житті людини – про здоров’я щастя, про те, що означає бути щасливим і що треба для цього робити, мабуть, немає такої людини серед нас, яка б не хотіла бути здоровою та щасливою. Але чи всі знають, як цього досягти.
1.Творча вправа «Наші цінності»
Вихователь  пропонує дітям скласти список цінностей, які можуть принести людині щастя в житті. Наприклад: хороша сім'я, великий будинок, здоров'я, освіта, завзятість, гроші, любов, Друзі, віра в Бога, розум, упевненість у собі, краса тощо.
Учні  повинні розділити всі цінності на матеріальні і нематеріальні й розташувати їх у порядку значущості для себе самих. Після цього діти пояснюють свій вибір.
Вихователь .
Кожен уявляє своє щастя по-різному:
                                     Для одних – це почесті, хвала,
                                     А для інших щастя – у багатстві,
                                     Бідність для таких людей – біда.
                                     Хворим щастя бачиться в здоров’ї.
                                     Кожен, хто згубив його, жалкує.
                                     Мати за одужанням дитини
                                     Власного життя не пошкодує.
                                     В’язень мріє про жадану волю.
                                     Одинокого гнітить біль самоти.
                                     Важко, мабуть, на усій планеті
                                     Повністю щасливого знайти.
                                     Під загальний заголовок «щастя»
                                     Безліч можна віднести речей.
                                     І, можливо, стільки його видів,
                                     Скільки на Землі живе людей.
2.Робота над висловами відомих людей Що таке щастя?
Вихователь.
А тепер послухаємо, що сказали про здоровя та щастя видатні люди:
            В.Сухомлинський
Щастя – як здоров’я: якщо його не помічаєш, значить воно є.                                                                       

Щастя – це трикутник, а в нім три сторони: віра, надія, любов.                                                                     
                    Василь Симоненко
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.                                                                        
                     Платон
  Найпрекрасніші і водночас найщасливіші люди ті, хто прожив своє життя, піклуючись про щастя інших.                                                                         
               Іван Тургенєв
Джерело щастя – сім’я.
                                      А. Макаренко
3. Притча про щастя. Перегляд відеоролика за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=3p94ZrbQ6vk)
Вихователь
- Отак і ми часто шукаємо щастя десь далеко, не помічаючи, що воно зовсім поряд, тільки треба його побачити, відчути серцем і душею, навчитися цінувати те, що маємо
4.Складання приказок про щастя
Пригадаємо українські народні прислів'я та приказки про здоров'я:
Без здоров'я немає щастя. 
Веселий сміх - це здоров’я. 
Доки здоров'я служить, то людина не тужить. 
Було б здоров'я, а все інше наживемо. 
Бережи одежу знова, а здоров'я змолоду. 
Вартість здоров'я знає лише той, хто його втратив.
5.Вправа Модель щастя
Поділимось на групи. Кожна група має виконати завдання: створити за 5 хв. на листку паперу модель щастя для:
1.     Сім'ї
2.     учня
6. Асоціативний кущ «Що таке щастя?»
Вихователь. Чи можете ви стати творцями свого щастя? Що для цього треба?
Список мрій
Вихователь пропонує дітям скласти асоціативний кущ, що таке щастя.
Учні міркують над наступними запитаннями.
•    Чи варто жити надією, і чому?
•    Які надії й мрії допомагають людині стати кращою?
•    Чи є у людей загальні мрії і надії? Назвіть, які надії є у вашої сім'ї, вашого класу, людей, що живуть у вашому місті або країні, всіх людей планети.
•    Які якості допомагають людині не втрачати надію?
•    Що значить, коли говорять: «Надія вмирає останньою»?
•    Що значить «виправдовувати чиїсь надії»?
  • Хто може зробити вас щасливими?
  • А кого ви можете зробити щасливими?
  • А тепер давайте подумаємо над тим, хто може бути щасливим:
1.     Той, хто любить людей, хто дбає про них.
2.     Той, хто має мету і домагається її.
3.     Хто вірить у щастя.
4.     Хто займається улюбленою справою.
  • Щоб стати щасливими ми маємо:
1.     По-доброму ставитись до інших, завжди бути готовим допомогти людині, яка потребує твого співчуття, поради або допомоги.
2.     Будь-яку працю перетворювати на творчість.
3.     Пам'ятати, що гроші важлива складова твого життя, але не головна..
4.     Дарувати щастя людині, яку любиш і цінувати її щире ставлення до тебе.
5.     Постійно працювати над вдосконаленням власної особистості.
6.     Сприймати життя оптимістично.
ІІІ.Заключна частина
1.Підсумок.Складання законів щастя.
Закони щастя
1. Щастя неможливо знайти, виграти або отримати в подарунок.
3. Щастя – це коли тебе розуміють.
4. Щастя неможливо в самотності
7. Людина - коваль власного щастя.
2. Рефлексія створення «Щасливого портрета»
   Вихователь  просить дітей намалювати портрет найрадіснішої людини з їхніх друзів. По малюнках один одного діти вгадують, хто зображений. З малюнків робиться виставка «Ми радіємо життю - ми щасливі».
4.Заключне слово вихователя.
Вихователь: Я бажаю вам бути здоровими та досягти справжнього людського щастя. Хай кожному з вас воно усміхнеться. Будьте здорові та щасливі!
Пісня Н. Май «А що таке щастя?»


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу