Виховне заняття
на тему : «Віртуальна подорож на Острів мрій»
Мета: сформувати
у дітей поняття « мрія » , проговорити дитячі мрії та шляхи їх втілення, розвивати прагнення
досягати своєї мети, здійснювати свої мрії, навчитися виготовляти конверт, виховувати
людяність, доброту.
Матеріально-технічне забезпечення: комп’ютер,
проектор, монітор, уривок з оповідання, заготовки конвертів, зірочки з
кольорового паперу.
Перебіг заняття
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
Вихователь: Діти ! У нас сьогодні ніби свято, гостей зібралося багато,
нуж-бо на них ви подивіться, поверніться. Веселенько усміхніться. Привітайтесь
до гостей. І скажіть їм : «Добрий день!».
Сьогодні
у нас – незвичайний урок.
Сьогодні
ми зробимо ще один крок
В
країну чудову, в країну цікаву,
А
на шляху в нас завдання й забави.
Країна
далека, тож парти свої
Перетворіть
на кораблі.
Всі
сядьте рівненько, працюйте уважно,
Потрапить
туди, щоб було вам неважко.
Вирушаємо
у путь –
Нас
цікаві речі ждуть!
II.
ПОСТАНОВКА
ЗАВДАНЬ ЗАНЯТТЯ
Вихователь. Діти, ми з вами
вирушаємо в уявну мандрівку безмежними просторами. На шляху ми з вами виконаємо
цікаві завдання та помайструємо.
-
А якими ми маємо бути у
нашій подорожі, щоб вона пройшла успішно?
(учні
складають асоціативний кущ на дошці)
-
Я бажаю вам цікавої
подорожі, і нехай справжніми скарбами стануть ваші міцні знання.
III.
ОCНОВНА ЧАСТИНА ЗАНЯТТЯ
1. Демонстрація
мотиваційного відеоролика-ілюстрації до поняття «мрія» «Діти, відомі люди та
їхні мрії».
-
Пропоную переглянути вам відеоролик
із проекту «Здійсни мрію» у якому ви дізнаєтеся тему нашого заняття.
Обговорення з
класом: «Про що це відео?»
-
Вихователь. Про що мріють
діти?
Вихователь. Яке
ж основне слово, котре передає весь зміст цього відеоролика? Воно складається
лише з 4 слів. Даваймо складемо це слово з цих букв, що зображені на дошці по
центру. Так, це слово «Мрії».
-
Що ж таке «мрія»? (відповіді дітей)
Вихователь. Мрія – це певне почуття бажання чогось конкретного, заради чого людина
готова почати діяти, з метою її досягнення.
-
Сьогодні
ми з вами відправимося на Острів мрій. Ми поговоримо про свої мрії, дізнаємося про те, чим цікавляться ваші
ровесники, про що вони мріють.
-
Історії відомих людей теж
багаті своїми дитячими мріями. Тіна Кароль у дитинстві мріяла, щоб всі люди між собою були дружні та допомагати один
одному. Артист Дзідзьо мріяв стати відомим співаком та знімати
жартівливі фільми.
-
Побутує така думка: «Наші
мрії творять наше майбутнє»…..У кожного є своя мрія, не залежно, чи це
дорослий, чи це дитина.
2. Арт-марафон
Вихователь.
- Отож, напередодні сьогоднішньої виховної години ми організовували Арт-марафон
"Моя мрія". І хочемо поділитися з вами нашою творчістю. Звернімо
увагу на дошку.
-
Софійка мріє про ..., тому і зобразила на своєму малюнку... Андрійко намалював
… . І я теж взяла участь у Арт-марафоні та зобразила свою мрію про подорожі. А
презентує нам свою мрію, а можливо це й не лише одна мрія – Софійка Семяшко.
- Тому, діти варто мріяти, і не лише таємно в
думках, але й ділитися зі своїми мріями з друзями, близькими вам людьми, адже
можливо саме вони можуть допомогти вашій мрії здійснитися.
3. Вправа "Скринька
для мрій"
Вихователь. А
зараз запрошую вас, діти, до цікавої вправи.
Ось у мене є така чарівна скринька для мрій. Ваше завдання - написати
декількома словами про мрію, яку може здійснити ваш однокласник. Отож, допишіть
речення "Я мрію про ..." На це
завдання вам 2 хв.
Вихователь. Сьогодні
намагатимемося здійснити 5 ваших та мрій ваших друзів, а завтра ще 5, і відтак
щоденно реалізовуватимемо ваші мрії. Отже, першим мрію свого однокласника
здійснить Андрійко. Зачитуй вголос, що ж це за мрія. Чи можеш ти її здійснити?
Що тобі для цього потрібно?
4. Опрацювання
прочитаного оповідання В. О. Сухомлинського «Наш куточок мрії»
Вихователь. Нещодавно, ми читали з вами оповідання В. О.
Сухомлинського "Наш куточок мрії". Давайте пригадаємо про що
розповідається у цій історії.
-
У вас на партах є уривок з оповідання. Зачитає нам його Аня Зеленко. Прошу,
Аню, читай.
«Неподалік
від школи, за селом - великий яр, що заріс чагарником і деревами. Для малюків
це - дрімучий ліс, сповнений таємничим і невідомим. Одного разу я помітив у
стіні яру вхід до печери. Всередині печера виявилась просторою, з міцними
сухими стінами. Та це ж цілий скарб! Тут буде наш Куточок мрії.»
-
Як автор описує куточок дитячих мрій?
- Чому діти обрали саме це місце?
-
А чи є у нашому класі наш куточок для мрій? Так, звичайно. Ми маємо у кінці
класу свій куточок для мрій, місце, де ми розгортаємо килимок, граємо з друзями
в ігри, інколи малюємо, чи просто відпочиваємо.
І зараз прийшов час, щоб відпочити. Тому запрошую усіх мрійників встати
із-за парт, поспівати та затанцювати.
5. Фізкультхвилинка
"Острів мрій".
Вихователь. У нас сьогодні не
випадково мандрівка на острів мрій. Давайте, діти, разом із вами напишемо
листи-послання на цей острів. Їх прочитає фея-мрій, і всі мрії ваші обов'язково
здійсняться.
-
У вас на парті є лист паперу на якому напишіть про свою мрію завершивши
речення: «Я мрію про …». На це завдання у вас 2 хв.
-
А у що ми покладемо наші листи?
-
У конверти.
Вихователь. Тоді
давайте виготовимо конверти, кожен розробить свій дизайн цього конверта і
відправимо цей лист на пошту Здійснення мрій. Але перед тим, як розпочнемо нашу
роботу, давайте розробимо наші пальчики та виконаємо пальчикову гімнастику.
6. Пальчикова гімнастика
«Дельфін»
IV.
Практична
робота над виготовленням конвертів та листів мрій.
Вихователь. У
вас на партах є заготовки конвертів. Візьміть у руки заготовку. Розфарбуйте її.
Підпишіть. На конверті завжди є адресант, той хто адресує, надсилає та
отримувач, той хто отримує. Адресантом будете ви. Від кого: Бульчик Соломії.
Отримувачем буде фея мрій. Уважно подивіться на техніку виконання згинання та
склеювання конверта. Давайте пригадаємо, що означає штрихпунктирна лінія? Так,
це лінія згину. Згинаємо для початку бічні краї конверту, тоді нижню частину
загинаємо до верху, а верхню частину згинаємо до низу. Ззаду на конверт ставимо
печатку-метелика, який є у кожного на парті. Отже, готові конверти ми покладемо
у поштову скриньку та відправимо на Острів мрій.
Вихователь. Пам’ятайте,
діти, що мрії обов’язково збуваються,
якщо щиро вірити у них, і прикладати зусилля для їх здійснення. А щоб змогти
реалізувати свої найзаповітніші мрії та мрії своїх близьких, тоді вам
знадобляться знання, які ви здобуваєте у нашій гімназії. Адже, коли батьки ваші
вибирали для вас найкращу школу, то мріяли вони про нашу гімназію, чи не так!?
Про нашу школу мрій розповість Надія Кравчук.
Вірш
"Школа мрій"
У просторій світлій школі
є багато школярів
в них обов’язків доволі,
але є і час для мрій.
Мріють в космос полетіти
з ПіснеЗнайкою в кораблі,
щоб пізнати невідоме про планети і зірки.
VII.
Рефлексія
Вихователь. Саме
так, діти, мрійте, і нехай ваші мрії обов’язково збуваються. А наше з вами
заняття буде завершуватися. Отож, давайте пригадаємо.
-
Про що ми говорили на занятті?
-
Що вам найбільше сподобалося?
VIII.
Підбиття
підсумків заняття.
Вихователь. Ось і завершилося наше заняття.
Будемо відпочивати
Й нових зустрічей чекати.
Ну, а поки прощавайте!
До побачення! Бувайте!
Коментарі
Дописати коментар